Tvari mada

Kaip kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie tvarios mados kūrimo?

Tvari mada – vis dažniau girdimas žodžių junginys mūsų modernioje visuomenėje. Tačiau, kokia jo reikšmė? Šis terminas skatina žmones bei mados industriją naudoti ir gaminti drabužius, batus ir aksesuarus tvaresniais, ekologiškesniais, labiau gamtą tausojančiais būdais.

Drabužių industrija yra viena didžiausių klimato teršėjų pasaulyje. Būtent dėl šios priežasties dauguma drabužių kūrėjų imasi rimtų veiksmų tam, kad užtikrintų tvarią madą. Tačiau, savo kasdieniais pasirinkimais kiekvienas iš mūsų taip pat gali prisidėti prie švaresnio pasaulio.

Rinkitės natūralias medžiagas

Dauguma mūsų naują drabužį nusiperka bent vieną kartą per kelis mėnesius. Dažnai pagrindinė to priežastis būna ta, kad mūsų turimi rūbai labai greitai susidėvi ir nebeatrodo tvarkingai. Drabužiai iš natūralių medžiagų išlaiko puikią išvaizdą žymiai ilgiau. Merino vilnos megztiniai gali tarnauti keletą metų, iš natūralių medžiagų pagamintos suknelės puikią išvaizdą gali išlaikyti dar ilgiau (nes jas rečiau nešiojame).

Drabužiai iš natūralių medžiagų turi didelį privalumą – dažniausiai jie yra ganėtinai universalūs skirtingų sezonų atžvilgiu. Linines sukneles galite vilkėti ir rudenį, ir pavasarį, ir vasarą. Vilnonį megztuką galite užsimesti ant pečių ir šaltesnį vasaros vakarą. Karštoms dienoms puikiai tiks orui pralaidžios lininės suknelės. Lininiai rūbai, kaip ir vilna, išliks puikios išvaizdos ilgus metus.

Tinkamai prižiūrėkite savo drabužius

Jei norite kuo ilgiau nešioti savo mėgstamiausias sukneles, kuo geriau jas prižiūrėkite. Tai skamba akivaizdžiai, tačiau dažnai apie tai pamirštame arba tam tikrų niuansų net nežinome, tad verta pasidomėti įvairių medžiagų priežiūra. Pavyzdžiui, megztos suknelės ilgiau išlaiko pradinę formą, kai yra džiovinamos gulsčiai, bet dauguma šio fakto nežino. Tuo tarpu, alpakos vilna gali tarnauti jums dešimtmečius, jei drabužius iš jos skalbsite tik rankomis.

Atiduokite senus drabužius perdirbimui

Dažnas iš mūsų senus drabužius tiesiog išmeta į šiukšlių dėžę. Tačiau, toks elgesys kenkia gamtai ir prieštarauja tvarios mados suvokimui. Pasistenkite senus drabužius paaukoti labdarai. Taip pat, kartais parduotuvėse galite gauti specialią nuolaidą naujam pirkiniui, jei atnešite savo senus drabužius ir atiduosite juos perdirbimui. Jei turite pabodusių geresnės kokybės drabužių, galite jais apsikeisti su draugėmis.

Rinkitės tokius prekinius ženklus, kurie palaiko tvarios mados idėją

Kiekvieną kartą, kai renkamės naują drabužį, dažniausiai keliaujame į artimiausią parduotuvę ir neatsižvelgdami į pagaminimo būdą bei sudėtį nusiperkame mums labiausiai patinkantį daiktą. Tačiau, jei norite prisidėti prie tvarios mados sampratos, dažniau dairykitės ekologiškesnių, aplinką tausojančių prekinių ženklų. Tikrai nesuklysite, jei rinksitės tik natūralias medžiagas gamyboje naudojančius prekinius ženklus.